Soru:
Bir aktör / aktris, IMDB profillerinde listelenmeyen bir şeyde nasıl doğru şekilde tanımlanır?
Kevin Howell
2012-03-23 22:36:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çeşitli aktör ve aktrisleri ararken IMDB profillerinde olmayan, yaptıkları materyallerle karşılaşmaya devam ediyorum.

Bir örnek, Allison Scagliotti 'nin bir web kısaltmasıdır, ancak sayfasında bundan bahsedilmemiştir, web kısası ona atıfta bulunmuştur ancak bu her zaman böyle değildir . Müzik videolarının ve web videolarının normalde IMDB'de ve bazen aktörün / aktrisin kabul etmediği daha eski rollerde görünmediğini fark ettim.

IMDB genellikle bir aktör / aktris bir şeyin içinde olup olmadığına karar verdiğinden. IMDB'de veya wiki sayfasında listelenmemişse (ve bazı durumlarda aktör / aktrislerin kendi kişisel sayfalarına rastlamadıysam) o zaman aktör / aktrisin olduğuna inandığım kişi olduğundan nasıl emin olabilirim?

meta tartışma: http: //meta.movies.stackexchange.com/questions/343/does-the-question-need-to-edited-or-did-i-miss-a-rule
Bir cevap:
Nobby
2012-03-27 09:13:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IMDb kredileri, film yapımcılarının kendileri (daha küçük, bağımsız yapımlar için) veya film yapımcılarının / yapımcıların temsilcileri tarafından üretilir.

Bazen ekip ve oyuncu kadrosu başvuru formunun dışında kalır. IMDb'de üç farklı varlık olarak göründüğüm için deneyimlerime dayanarak konuşuyorum çünkü çalıştığım film yapımcıları zaten temsil edilip edilmediğimi görmeyi ihmal ettiler ve her seferinde benim için yeni bir sayfa yarattılar.

Bu kesinlikle diğer aktörler / ekip üyeleri için geçerlidir ve keşfettiğiniz tutarsızlıkları açıklamanın bir yolunu bulabilir.

Sonuç olarak, IMDb yanılmaz değildir ve gerçekten de araştırdığınız aktörün doğru kişi olduğunu onaylamak için diğer sitelerle ciddi bir şekilde çapraz kontrol yapılması gerekir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...