Soru:
Bir (Anime?) Animasyon filminde Tabasco dondurma ve hava savaşçıları mı?
Synetech
2012-06-06 19:29:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben çocukken 1980'lerde bir gün Jumbo Video'dan bir çocuk filmi kiraladık. Annem uyudu ama kız kardeşim ve ben izledik. Kesinlikle canlandırıldı ve Japonca / Anime olabilir. Bu bir tür aksiyon-fantastik filmdi.

Hava / rüzgarın, sanki karakterler hava savaşçısı, rüzgarlılar veya benzeri şeylermiş gibi filmde önemli bir rol oynadığını hatırlıyorum. Ayrıca filmden (filmin kendisinden veya daha büyük olasılıkla kasetin kapağından) büyük hayvanları kameraya doğru rüzgar ve kum üfleyerek sürükleyen bir grup karakterin (filmin kendisinden) ikonik bir görüntüsünü hatırlıyorum. —Çok — aşağıdaki ham çizim). Çizmeyi unuttum ama bu resimde tozlu bir vadiden geçiyorlardı, bu yüzden resmin kenarlarında bazı uçurumlar olmalıydı.

Hatırladığım benzersiz bir diğer sahne, bir erkek çocuğuydu. ve mağaradaki bir kız, burada içlerinden biri (sanırım bu kızdı) Tabasco / acı sos / jalapeños içerdiği ortaya çıkan dondurma yiyor, ardından tükürdü ve nefesini tuttu.

Bunun hangi film olduğunu bilen var mı?

enter image description here

Bunu gördüğünde hangi yıldı? Onu hangi kanalda görmüş olabileceğinizi hatırlıyor musunuz?
@DForck42, Huh? Onu televizyondan değil video dükkanından kiraladık dedim. Ve etiketin dediği gibi, 80'lerden.
@iandotkelly, teşekkürler. Yaklaşık 0,003 sanatsal yeteneğim var, ama dürüst olmak gerekirse, aslında neye benzediğinin oldukça iyi bir temsili.
Ahh, sanırım bunu kaçırdım.
Iki yanıtlar:
System Down
2012-06-07 02:24:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Neredeyse anime klasiği Nausicaä of the Valley of the Wind 'in alçakça bir versiyonu olan "Warriors of the Wind" demeyi baştan çıkarıyorum.

Warriors of the Wind cover

Tabasco dondurmasıyla sorun yaşamama rağmen her şey açıklamanıza uyuyor. Orijinal Japonca versiyonunda, Nausicaa ve Asbel'in bir yer altı mağarasında fındık yedikleri bir sahne vardı, gerçekten çok acı çıktılar. Ancak bu sahnenin Warriors of the Wind versiyonuna ulaşıp ulaşmadığından emin değilim.

Neredeyse kesinlikle öyle. +1 Bir mağarada bir şey yiyen iki kişi şaşırtıcı derecede korkunç bir şekilde kesinlikle uyuyor. Kapak kesinlikle doğru (ve tanıdık) görünüyor. IMDB'nin İngilizce versiyonu için sahip olduğu oyuncu listesi beni biraz şaşırttı; Doğru olmadığından şüpheleniyorum (veya yeni bir yeniden yapım ya da başka bir şey için). Google dondurma hakkında hiçbir şey ortaya koymadı, bu yüzden kontrol etmek için bir kopyasını bulmaya çalışacağım. Oh, sanırım bunlar kanatlardı, oluklu duvarlar değil. `:-) '
Evet, sanırım 2005'te yayımlanan son Disney English dub için oyuncu kadrosuna bakıyorsunuz. 80'lerin dublajı (Warriors of the Wind) böyle yıldızlarla dolu bir kadroya sahip değildi, ancak yine de çok iyi bir IMO performansı başardı. Cam Clarke (80'lerin TMNT Leonardo, Liquid Snake, orijinal Akira dubundan Kaneda ... vs) WotW'da Prens Milo adlı mağaradaki çocuğu canlandırdı. Bunun hafızanızı canlandırıp çalıştırmadığını görün: http://www.youtube.com/watch?v=CpmlUmJBdsA
Evet, soğuk, kısırlık kesinlikle uyuyor. Görünüşe göre IMDB, üç versiyonun listelerini bir sebepten dolayı aynı sayfada birleştirmiş. : roll: Ayrıca bunun için Wikipedia sayfası, Miyazaki'nin insanların sadece İngilizce versiyonun var olduğunu unutmalarını önerdiğini söylüyor. Hata! Bunu hatırlamaya * çalışıyorum *. `: -D`
LOL Burada azınlıkta olabilirim ama * WotW'yi * sevdim. Ya da en azından seslendirmeyi beğendim. Yaptıkları kesintilerin ve değişikliklerin büyük bir hayranı değil. Disney yeniden seslendirme hakları için Miyazaki'ye başvurduğunda onlara sadece "kesinti yok!" Notuyla bir Katana gönderdiğini söyleyen eğlenceli bir hikaye / efsane var.
Evet, o kısmı eğlenceli buldum. Kılıçla ilgili kısmı okuduğumda, bunu bir tehdit olarak kastettiğini düşündüm, ama anlamadı olabilir.
Dondurma sahnesinin * Warriors of the Wind * filminde olup olmadığını belirleyemiyorum, bu yüzden iki film kiraladık ve onları karıştırıyorum olabilir. (Kanepeye gömüldüğümü ve uykuya daldığımı hatırlıyorum, bu yüzden muhtemelen ikincinin ortasında bir yerde uyandım.) Bunu kesinlikle kabul edeceğim çünkü kesinlikle onlardan biriydi ve diğeri hakkında hiçbir şey bulamıyorum.
DForck42
2012-06-06 21:43:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen uzun bir atış, ama Windaria olabilir mi?

Konu özeti-

Dağlık Paro krallığı ve kıyı şehri -Itha eyaleti bir asırdan fazla süredir barış içindeydi. Paro'nun güce aç kralının hırsları için bu şekilde kalacaklardı. Paro, Paro'nun prensi Jill ve Itha'nın prensesi Ahanas arasındaki sevgiye rağmen Itha'yı işgal etti. Görev ve duygu arasında kalan talihsiz aşıklar, nihai sonucuna kadar savaşmak zorunda kaldılar. Isu, tarafsız Saki köyünden basit bir çiftçiydi, ancak Itha'yı Paro'dan bir casus tarafından yok edilmekten kurtardı ve kendisini Ithan monarşisinin sağlayabileceği zenginlik ve şan için açlık içinde buldu. Paro ajanları ona dileklerini yerine getirmesi için bir teklifte bulundular ve karısı Marin'i iki krallık arasında bir savaş alanına dönüşecek bir yerde geride bıraktı.

Fena değil ama hayır. * Windaria * şirin ve renklidir. Bu, renk olarak biraz daha yumuşaktı ve karakterler, pert burunlu (yani, Sailor-Moonesque) çok uzun ve zayıf değildi. Ayrıca, * Windaria'da * rüzgar yerine yeşil bir vadi ve ağaç var ve * Windaria'da * dondurma yemede bulabildiğim tek şey, bir mağarada değil, dondurucuda olmasıdır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...