Soru:
Teletubbies mahkum mu?
Marco Mustapic
2012-05-02 20:51:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gösteri sırasında mutlu görünseler de, çoğu zaman seslendirmedeki komutlara uyuyorlar ("Tinky Winky'yi göster"). Ayrıca, rüzgar değirmenine dönmeye başladığında itaat ediyor gibi görünüyorlar, bazen bir şeyi unutmuşlar gibi veya sanki hemen itaat etmeleri gerekiyormuş gibi "uh-oh" diyorlar. Yerden gelen garip hoparlörler bile Teletubbies'in ne zaman uyanması veya uyuması gerektiğini söyler.

O zaman Teletubbies mahkumları, onları bahçede tutan birinin isteklerine itaat etmeye zorlanır ve ev? Sürekli onları izlediği ve itaat ettiklerinde gülümsediği için güneşte onları kilitleyen bebek mi?

FWIW, her zaman [onların cyborg olup olmadıklarını] merak etmişimdir (http://scifi.stackexchange.com/questions/8722/are-the-teletubbies-cyborgs).
@Wikis Sorularınızı okudum ve bununla da ilgili olabilir. Her zaman hoşlandıkları yerde mi, yoksa zihin kontrolü için anten / TV mi eklendi? Bir çeşit orwellian telesekran.
@JoeWreschnig göndermeden önce sadece benimkinin konu dışı olup olmadığını görmek için başka bir Tele Tubbies sorusu olup olmadığını kontrol ettim. TV şovunu soruyorum çünkü geçen hafta sonu yeğenimle izledim.
Teletubbies, yeni yürümeye başlayan çocuklar için bir gösteri. Şovun öncülünde bu kadar alçakça olan herhangi bir şeyi açıklamak için yeterli kapsam olduğundan şüpheliyim. Seslendirmenin basitçe bir ebeveyn figürünü temsil etmesi daha olasıdır.
Bu ciddi bir soru mu? Bu basit bir yürümeye başlayan çocuk gösterisi, daha fazlası değil.
Bir cevap:
AntonChanning
2012-06-05 04:07:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır, bunlar yeni yürümeye başlayan çocukları temel alıyor. Teletubbie dünyası, yaratıcıların çocukken hayatın nasıl olduğunu hatırladıklarının bir soyutlamasıdır. Anlatıcı, ebeveyn, veli veya bakıcı gibi yetişkin bir bakıcı figürünü temsil eder ve gösteri, yürümeye başlayan çocuk ve yetişkin gündemleri ve algıları arasındaki etkileşimi ele alır.

Ortak yaratıcı Anne Wood'un onlar hakkında söyledikleri:

Çocuklar, özellikle de küçük çocuklar, geri kalanımızla aynı dünyada yaşar ama onu algılar farklı. Yani bir yetişkinin bir çocuk için yapabileceği en önemli şey onları dinlemek ve anlamaya çalışmaktır. Çocuklar dinlenmeyi sever - bu yüzden Andrew Davenport ve ben birlikte Teletubbies'i yarattığımızda çocukları gözlemlemek ve dinlemek için çok zaman harcadık. Çocukken hissettiklerimizi hissetmek için kendi yolumuzu bulmaya çalıştık ve aynı zamanda onların farklı algıları hakkında öğrendiklerimizi paylaştık. Bu arada, bir yetişkin gündemi ile bir çocuğun gündemi arasındaki farkın genellikle çok komik olabileceğini fark ettik, bu yüzden çok eğlendik ve eğlence kavramını programın merkezine yerleştirdik.

PBS web sitesinde daha fazlasını okuyabilirsiniz...

Bunu akılda tutarak, yaşadıkları kısıtlı dünyanın sınırlı dünyayı temsil ettiğini görebiliriz çocuk, anlatıcı, uyanma çağrısı ve yetişkin gündeminin etkisini temsil eden yatma vaktini gösteren yel değirmeni ile birlikte.

Yeni yürümeye başlayan bir çocuğun dünyayı nasıl gördüğünün temsiline olan bu yakınlık, görünüşe göre programla neden bu kadar kolay ilişki kurduklarını açıklıyor.

+1 Az önce çok iyi ama (IMHO) o kadar da ciddi olmayan bir soruya çok iyi ve ciddi bir cevap verdin. Yani çocuklar sorumluluk ve özgürlük eksiklikleri açısından bir şekilde mahkumlara benziyorlar, ancak bireysel sorumluluktan tamamen yoksun olmak için yeterli özgürlük ve rahatlığa sahipler.
@ChristianRau Genç Malaclypse'in sözleriyle "Bazen mizahı ciddiye alıyorum. Bazen ciddiyeti mizahla alıyorum. Her iki şekilde de alakasız." ;-)
@ChristianRau Dahası, çocuklara mahkumlara çocuk gibi davrandığımız kadar mahkum muamelesi yapmamızın daha az olduğunu düşünüyorum (normalde yetişkinler olarak kendilerine emanet edilecek hakları ve sorumlulukları elimizden aldığımız kadar).


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...