Soru:
Komiseri yakalarken Tyler Durden aslında ne yapıyor?
Kevin Howell
2012-06-08 01:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Filmde, grubun yardım toplayan polis komiserini yakalayıp onu tuvalete sürükleyerek tehdit ettiği, böylece gruplarını alt etme yeminini yerine getirmediği bir sahne var. Benim kafa karışıklığım, Ed Norton kapıyı kilitlerken Brad Pitt'in komisyon üyesine yumruk atması ve onu banyoya sürüklemesi gerçeğinden kaynaklanıyor. Şimdi bu filmin dönüşünü düşünürsek bu, bir adamı hem sürükleyip hem de kapıyı kilitlemenin nasıl mümkün olduğunu anlayamadığım tek sahne. Peki nasıl oldu?

Bir cevap:
user209
2012-06-08 01:48:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu her zaman Kargaşa Projesi üyelerinden birinin kapıyı kilitlediği anlamına geliyordu. Edward Norton'un karakteri bunu başkasının yapmak yerine onun yaptığını hayal etti / hatırladı. Muhtemelen buna Tyler rehberlik etti.

Edward Norton karakterinin filmin diğer noktalarında kendini bir şeyler yaptığını hayal ettiğini görüyoruz. Örneğin, Tyler ve Marla'nın seks montajı sırasında, Edward Norton Tyler'ın yatak odası kapısına gider ve içeri girer. Tyler ve Edward Norton kısa bir görüşme yapar, Edward gider, sonra Marla Tyler'a "Kiminle konuşuyorsun?" Diye sorar. Bu, Tyler'ın o noktada bedeni kontrol ettiğini gösterir.

Tam. Ayrıca, gerçekleşme sahnesinde, polis komiserini banyoda yakalayan kişinin aslında Anlatıcı olduğunu gördüğümüz kısa bir klip var. Çoğu zaman Tyler'ın bir şey yaptığını görsek, aslında Anlatıcı bunu Tyler olarak yapıyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...