Soru:
Yönetmenin adı neden başlık dizisinde son olarak gösteriliyor?
Vijin Paulraj
2012-03-16 19:27:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yönetmenin adı neden Title Sequence / Opening Credits 'te ilk yerine son olarak gösteriliyor ?

Bu gerçeği yalnızca Hollywood'da değil, aynı zamanda Bollywood, Kollywood vb.

* Yönetmenin tüm film yapım ekibindeki en önemli kişi olduğu * fikrine dayanan basit bir gelenek olduğunu kabul ettim. Ancak [Nick'in cevabı] (http://movies.stackexchange.com/a/1619/105) sayesinde, cehaletimle başa çıkıldı.
Yönetmenin kredisi hakkında çoğu insanın muhtemelen bilmediği [şaşırtıcı miktarda tartışma] (http://en.wikipedia.org/wiki/Directors_Guild_of_America#Labor_Agreements_and_Controversies) var! En hafif tabiriyle son derece ilginç.
Iki yanıtlar:
user978
2012-03-16 19:58:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bollywood veya Kollywood adına konuşamam, ancak Amerika'da, Direktörler Guild of America gereksinimleri nedeniyle yönetmenin kredisi en sondur.

Wikipedia bunu şu şekilde tanımlıyor:

... Amerika Birleşik Devletleri sinema endüstrisindeki film ve televizyon yönetmenlerinin çıkarlarını temsil eden bir eğlence sendikası.

Lawyers'tan alıntılanmıştır. Yönetmen Kredisiyle İlgili Temel Bilgiler hakkındaki .com makalesi:

[] "Yönetmen" kredisi, DGA gereksinimlerine uygun olarak, ana başlıklar. Tüm jenerikler resmi takip ediyorsa, ana başlık yoksa, filmden sonra bu tür jeneriklerden ilki "Yönetmen" kredisi OLMALIDIR.

Açılış Kredileri ayrıca yönetmenin kredisini son kredi olarak listeler:

Çok sayıda varyasyon olsa da çoğu açılış kredisi [bu makale] içinde belirtilen temel düzenin bazı varyasyonlarını kullanır.

Bu makalede ayrıca "Tüm Hollywood yönetmenleri DGA üyesi değildir" denildi. DGA üyesi olmayan üyeler başlangıçta "Yönetmen" kredisini verebilir mi?
Evet, ancak en son [örnek] (http://en.wikipedia.org/wiki/Opening_credits#History) Bunu bulabildiğim [Victor Fleming] (http://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Fleming ) adı [Oz Büyücüsü] (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wizard_of_Oz_ (1939_film)), [Dr. Jekyll and Mr. Hyde] (http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Jekyll_and_Mr._Hyde_ (1941_film)) ve [Joan of Arc] (http://en.wikipedia.org/wiki/Joan_of_Arc_ ( 1948_film)).
Bu bana soruyu atlatıyor gibi görünüyor. "Neden en önemli kişiler en son kredilendirildi?" "çünkü bu şekilde istiyorlar" ile. Peki evet, ama neden? Amerika Yönetmenler Birliği neden yönetmen kredilerinin son olmasını istiyor? (Kesinlikle filmin en önemli ve bu nedenle filme "en yakın" olmasından dolayı sonuncu olmasını bekliyorum - kesinlikle son birkaç kredinin önemi artıyor gibi görünüyor ve eğer jeneriğin filmden sonra olması durumunda yönetmenin olması gerektiği koşuluyla tutarlı. Önce kredilendirilir - ancak bu teorinin bazı onaylanması veya çürütülmesi faydalı olacaktır.)
Speldosa
2012-03-28 01:13:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sorunuza cevap veremiyorum (yönetmenin neden başlık dizisinin son sırasına yerleştirildiğini bilmiyorum) ama soru biraz daha düşünebilir.

seri konum efekti, bir sıranın başında veya sonunda sunulan öğeleri en iyi hatırladığımızı belirtir. Bu nedenle, açılış kredisi durumunda, size ilk mi yoksa son mu sunulması önemli olmamalıdır.

graph: words recalled/position in sequence; best result for first and last

Ancak, benim kendi deneyimime göre açılış kredilerinin ilk kısmına gerçekten dikkat etmiyorsunuz. Bu, insanların karanlıkta hala koltuklarını aradığı veya film sırasında patlamış mısır üzerinde kimin yetki sahibi olması gerektiğini tartıştığı zamandır. Bu açıdan bakıldığında, yönetmen olsaydım ve en iyi pozu elde etmek isteseydim, adımı başlangıçta değil, sonunda göstermeyi seçerdim.

Aksine, son jenerikte yönetmen ilk gösterilir. İnsanların jeneriği sonuna kadar izledikleri düşünüldüğünde, bu yönetmen için de iyi bir şey gibi görünebilir.

Bir yan not olarak, insanlardan bahsedildiği sıralı düzenin bir dizi olduğu başka alanlar da vardır. hararetli tartışmanın kaynağı. Örneğin, bilimsel makalelerdeki yazarları ele alalım. "Çok Yazılı Yayınlardaki Katkılar için Yazar Sırası ve Kredi" makalesinden bir alıntı:

Araştırma alanımızdaki (ekolojik ve çevre bilimleri) durum son yıllarda değişti. Biyomedikal bilimlerdeki gayri resmi uygulamaları takiben, son yazar genellikle ilk yazar kadar itibar kazanır, çünkü araştırmanın arkasında hem entelektüel hem de finansal olarak itici güç olduğu varsayılır. Değerlendirme komiteleri ve fon sağlayan kuruluşlar genellikle son yazarlığı başarılı grup liderliğinin bir işareti olarak alır ve bunu işe alma, hibe verme ve terfide bir kriter haline getirir. Bu uygulama resmi değildir ve bu nedenle her zaman takip edilmez, bu da bazen son yazarların aslında asıl olmadıklarında "yanlışlıkla" fayda sağladığı anlamına gelir. araştırmacılar. Dahası, bir grup liderinin belirli bilimsel yayınlara gerçek katkısını değerlendirmede kabul edilmiş bir ölçüt yoktur, bu nedenle yazar sırasının yorumlanması bir piyango gibi olabilir. Bu nedenle, son yazar olmanın genel katkının en çok veya en az önemli olduğu anlamına gelip gelmediğini gerçekten bilemezsiniz.

Bingo! DGA kuralının var olmasının gerçek nedeni budur. Film başlamadan önce gördüğünüz son şey bu. Tersine, yönetmenin adı da bittikten sonra göreceğiniz * ilk * şeydir. Benzer şekilde, yazarın adı açılış jeneriğinde ikinci ve bitiş jeneriğinde ikinci isimdir. Ayrıca, oyuncular açılışta ilk sırada ve son olarak (ana oyundan önce) sonda listelenir. Her şey unutulmaz bir şekilde filmden kimin sorumlu olduğunu belirlemekle ilgili.
Ayrıca, DLP'den önce, MP3'ler, DVD'ler ve bu tür filmler _film_'de sağlanıyordu ve hasar en çok başlangıçta veya sonunda görülüyordu. (beceriksizlik, yanlış besleme, yanlış okuma, reklam ekleme vb. nedenlerle. Filmin gövdesine en yakın yönetmen ismini göstermek, zaman içinde en iyi korunan şeydi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...