Soru:
Alternatif sonlu ilk film hangisiydi?
Vijin Paulraj
2012-04-06 19:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

" The Game of Death (1978)" alternatif sonlu ilk film miydi?

In Game of Death, Billy saldırdıktan sonra Dr. Land, çatıdan düşüyor. Polis Billy'yi tutuklar ve ambulans Dr. Land'i alır.

Diğer son, Dr. Land'i yendikten sonra Billy'nin Ann ile bir limanda Jim'e veda ettiğini gösteriyor.

Bu, alternatif sonlu ilk film miydi? / p>

Farklı versiyonlar olduğu için farklı sonlardan mı bahsediyorsunuz? Demek istediğim, bahsettiğiniz filmin honk kong versiyonundan Singapur versiyonuna alternatif bir sonu var.
Lütfen "alternatif son" ile ne demek istediğinizi netleştirin. Filmin farklı sonlara sahip birden çok versiyonu mu yoksa tek bir izlemede birden çok son gösteren tek bir film mi? (ör. Clue)
Farklı sonları olan tek bir film..ya Clue mükemmel bir örnek ... ayrıca 1408... iki farklı sonu var ..
"Alternatif son" ve "farklı son" iki farklı anlama mı geliyor? Öyleyse, lütfen devam edin ve düzenleyin ve herkes için netleştirin :)
Bir cevap:
Advicer
2012-04-06 22:50:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatif sona ilişkin Wikipedia sayfası şunu açıkladı:

Filmlerde, alternatif sonlar genellikle hurdaya çıkarılmadan önce filme alınır ve daha sonra özel bir özellik olarak eklenebilir filmin DVD sürümünde. Bu alternatif sonlar, özel bir silinmiş sahnedir. Diğer durumlarda, sunulan ancak erken atılan fikirlere yapım ekibi tarafından yorumlarda veya röportajlarda atıfta bulunulur.

Bu nedenle, IMO birçok filmin alternatif bir sonu olabilir. DVD / VHS'de bulunmadığı için farkında değil.

Örnek olarak Clue (1985) kullanarak daha iyi açıklamama izin verin:

Bir filmin gerçek birden çok sona sahip olması nadirdir , ancak dikkate değer bir örnek, filmin Clue'dur. (artı yayınlanmamış bir dördüncü son) filmin son versiyonunda üç farklı son kullanıldı ve her biri farklı bir katile sahipti. Bu, tiyatro gösteriminin, tiyatroya bağlı olarak üç sondan yalnızca birine sahip olması açısından benzersiz bir durumdur. DVD ve video bültenleri için, üç son da dahil edildi ve ardından "Böyle olabilirdi ..." gibi bir ekran metni yer aldı. Ev görüntüleyen ya kimin suçlu olmasını istediğini seçebilir ya da görüntüleyen DVD'nin bunun yerine rastgele seçmesine izin verin.

Dördüncü bir son (uşağın her şeyi yaptığı) filme alındı ​​ancak hurdaya çıkarıldı. Clue, birden çok sonuç sunan bir tahta oyununa dayandığı için kısmen bu şekilde düzenlendi. Clue'nun sahne versiyonu da belli bir dereceye kadar birden fazla son içeriyor; katil gösteriden önce rastgele seçilir. Bununla birlikte, gerçek beyin her zaman sonunda aynıdır.

Gördüğünüz gibi, yapımcı tüm sonları kasıtlı olarak yayınladı. Yayınlanmamış, alternatif sonları olan başka filmler de olabilir. Ama etrafı araştırırken, IMDB iyi bir parça bulmama yardımcı oldu (bunun en iyisi olduğundan emin değilim). Alternatif son içeren olarak etiketlenen bazı filmler var ve ilki (en eski) Scarface (1932).

Wiki'den alıntı yapıyorum ilginizi çekebilecek kısım:

Filmle ilgili birkaç sansürcünün onaylanmaması üzerine, film için gerektiği kadar para harcayacak kadar zengin olan yapımcı Howard Hughes, filmi isteyerek geri getirdi. alternatif bir sonun yeniden çekilmesiyle prodüksiyon.

Alternatif son, Tony'nin yakalandığı ve öldüğü orijinal sondan (sürüm A) farklıdır. Tony Camonte'nin polisten kaçıp birkaç kez vurularak öldüğü orijinal sondan farklı olarak, alternatif son Tony'nin isteksizce polise teslim edilmesiyle başlar.

İşte filmin wiki sayfası. Ancak yapımcı, sansürcülerin reddetmesi nedeniyle ikinci versiyonu reddetti. Bu, farkında olduğumuz alternatif sona sahip ilk film olmalı.

Umarım aradığınız şey buydu.

ipucunun 4. sonu var mı?


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...