Soru:
Holmes'un orijinal planı neydi?
hairboat
2012-01-02 23:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Holmes, Watson ve Çingeneler silah fabrikasına gittiklerinde Holmes, Watson'a kendisiyle büyük kulede buluşmasını isteyen bir not bırakır. Holmes, Moriarty ve adamları tarafından esir alınır. Watson, keskin nişancı adamla bir sorunla karşılaşır ve kuleyi havaya uçurarak Moriarty'nin Holmes'u esir tuttuğu yapıya düşürür.

Bunun bir kısmının planlandığını, sonunda öğrendik. Holmes'un küçük kırmızı not defterini kaydırıp yerine sahte bir defter koymak için Moriarty'ye çok yaklaşması gerekiyordu. Ama Holmes, kavgadan sonra Watson'a "beni üzerime kule düşürmek kadar fazla bulmadın!" Gibi bir şey söylediğinde gerçekten şaşırmış ve sinirlenmişti. Ancak, Watson'ın kendisini Moriarty'den kurtarmasını kastetmiş olsaydı, Watson'ı kuleye doğru yönlendirmezdi ve bunun yerine işkence odasına çağırırdı.

Ya da Holmes, Watson için Keskin nişancı ile sorun yaşıyor ve her zaman havan topu ile binayı havaya uçurmak mı?

Silah fabrikasındaki çatışma sırasında kasıtlı olan ve planın parçası olmayan nedir?

Bir cevap:
Andrew Latham
2012-01-03 00:26:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öncelikle, Sherlock Holmes olduğunu unutmayın, bu yüzden Sherlock'un hayal ettiği her şeyin tam olarak plana göre gideceğini inancımızla kabul etmemiz gerekiyor. Sonunu hatırlıyor musun? Moriarty ile kavgayı kaybettiğini hayal ettiği için uçurumdan atlıyor. Dolayısıyla bu bağlamda, Holmes'un ne olacağını tam olarak bildiğini ve sık sık yaptığı gibi Watson ile uğraştığını tahmin etmek mantıklıdır.

Başka bir açıklama da Watson'ın onu görebileceğini umması olabilir. kulenin tepesinden. Unutmayın, Holmes'un planının büyük bir kısmı, buldukları resimleri yorumlaması etrafında dönüyordu; bunlardan biri, deniz fenerindeki işkence odası tavanından dışarıya bakan manzaraydı. Odanın tavanı camdı, yani deniz fenerinden herhangi biri de içeriyi görebilirdi. Muhtemelen kulenin, Holmes'un tehlikede olmadan nerede olduğunu görmesi için Watson'a en iyi yolu sağladığını umuyordu - sonuçta, bunun dışında tek yol, Moriarty'nin inine gitmek olurdu. Öyleyse kuleden Watson'ın yapabileceği birkaç şey var - örneğin, Moriarty ve arkadaşlarını kesebilirdi.

Filmlerin şansı filmin bir parçası gibi göstermesi Hollywood'da da yaygın bir eğilim. bazı büyük plan - "Kara Şövalye" aklıma gelen en iyi örnek. Yani muhtemelen gerçekte olan buydu.

Aha - Çizimin cam tavandan * görülen kuleye * ait olduğunu kaçırmıştım. Havan topu şeyinin olduğu sokaktan görülen kule olduğunu düşündüm. Bu şimdi çok daha mantıklı.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...