Soru:
Krediler için İlgisiz Cast Şarkılar
Andrei Freeman
2012-02-06 22:38:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Mary Hakkında Bir Şey Var" ın (1998) sonunda, karakterler "Build me up, Buttercup" şarkısını söylüyor ve bu filmle pek alakasız ve o zamanlar benzersiz görünüyor.

TSaM'dı jeneriğinde "Cast Song" kullanan ilk film? Değilse neydi? Ayrıca bunu jenerik olarak başka hangi filmlerin kullandığını da merak ediyorum.

Grease (1978) sayılır mı? Bu, tüm bir oyuncu kadrosu şarkısı 'We Go Together' ile bitiyor - ancak bu bir müzikal, bu yüzden sayılmayabilir. Şarkının hikâyeyle hiçbir özel ilişkisi yoktur.
Müzikaller sorunun amacını bir nevi bozuyor. TSaM bir müzikal değildi ve sonunda bir pop şarkısı söylemek bir bütün olarak filmle tamamen alakasız görünüyordu. Benzer şekilde, Mamma Mia'nın son kredileri de uygun olmayacaktır. Son Horron Hears a Who remake, olabilir.
Sanırım * Blues Brothers * da bir tür müzikal olduğu için sayılmayacak. Ama orada sadece oyuncular değil, tüm ekip bile vardı.
Oldukça fazla sayıda Animasyon, oyuncu kadrosundaki bir veya daha fazla VA tarafından söylenen açılış / bitiş temalarına sahiptir (tematik olarak bağlantılı olabilir, ancak başka türlü ilişkili olmayabilir). Ya bunlar?
Bir cevap:
Hugo
2012-02-12 17:09:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bulduğum en erken 1994 Floundering 'den

The Floundering sırasında (jenerik, oyuncu kadrosu "Nothing Funny" Bout Peace, Love yorumuyla birlikte şarkı söylüyor. and Understanding, "kamera kalabalığın içinde gezinirken.

Bu tür şeyler hafif komedilerle daha az uyumsuz. There Something About Mary (1998) bulduğum müzikal olmayan ilk komedi oyuncu kadrosuyla birlikte şarkı söylemek muhtemelen daha sonraki benzer filmler için ana etkidir.

Daha sonraki bazı jenerikler şarkılar yayınlar:

  • Balls of Fury (2007), Def Leppard'ın "PourSome Sugar on Me" nin kadrosuna eşlik ediyor

  • Slumdog Millionaire (2008): " oyuncu kadrosu, geleneksel Bollywood şarkısı ve dans numarasını son jeneriğe göre bir tren istasyonunda seslendiriyor. "

  • " Köpüklü ve kalabalıkları memnun eden, " You Again" (2010), tüm bu tür filmlerin yaptığı gibi, son jenerik sırasında bir oyuncu kadrosuyla birlikte şarkı söyleyerek sonlandırıyor. Çoğu zaman zorlanmış gibi geliyor ama burada değil. Sahneye çıktıkça herkesin iyi vakit geçirdiği açık bir şekilde bulaşıcıdır. "

Tabii ki, Grease (1978) gibi müzikaller jeneriğinde şarkılar yapmışlardır. ve aynı zamanda bir etki de olabilir.

Daha önceki kayda değer diğer bazı jenerik şarkılar:

  • Austin Powers: International Man ofMystery (1997) Austin'in "BBC1" şarkısını jenerik sırasında bir grup.

  • The Muppets TV şovunun bazı bölümleri kadro şarkılarıyla sona erdi, örneğin 1976: "Harry Belafonte: Oyuncular Son jeneriği atarken "Turn the World Around" şarkısını söyleyin Spike Milligan: Oyuncular "It's a Small World" şarkısını söylerken son jeneriği söyler. Konuk Spike Milligan, uyumaya çalışırken sessiz olmalarını söylüyor. "

Belirsiz bir şekilde ilişkili: Shakespeare komedileri genellikle sonunda biraz ilgisiz bir şarkı ve dansla üretilir. Yüzyıllardır öyle. Mecaz başlamış olabilir.
@vastra360: Herhangi bir örneğiniz var mı?
Yapım geçmişinden oyunlara atıfta bulunmak filmlerden çok daha zordur, özellikle de gazeteler korunmadan önce. Globe'da yaygın bir uygulama olduğunu biliyorum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...