Soru:
Ridley Scott neden bir prequel yapmaya karar verdi?
Kevin Howell
2012-06-09 00:26:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ridley Scott'ın en çok beğenilen bilim kurgu filmlerinden biri Alien. Aynı zamanda şehir manzarası olmayan birkaç filmden biridir. 2003 yılında yeniden piyasaya sürüldüğünde, başka bir Alien filmini yönetmek istemeye başladı. Wiki'sinde, Director's Cut'dan memnun olmadığı, çünkü orijinali oldukça kusursuz bulduğu belirtiliyor. Öyleyse neden bir prequel yapsın peki?

Bir cevap:
DForck42
2012-06-09 00:41:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aslında bir ön film değil, aynı evrende ama zaman çizgisinin daha erken safhalarında geçiyor. Temelde malzemede tekrar etmekten kaçınmak için doğrudan bir ön film yapmamaya karar verdi.

Wikipedia 'dan:

Film geliştirilmeye başladı 2000'lerin başında Alien serisinde beşinci giriş olarak, hem Scott hem de yönetmen James Cameron, Scott'ın 1979 bilim kurgu korku filmi Alien'ın ön filmi olarak hizmet edecek bir film için fikirler geliştirdi. 2003 yılına gelindiğinde proje Alien vs. Spaihts'in bir senaryosu, Alien filmlerinin olaylarının bir ön filmi olarak hareket etti, ancak Scott, bu filmlerden tekrarlanan ipuçlarından kaçınmak için farklı bir yön seçti. 2010'un sonlarında, Lindelof'u Spaihts'in senaryosunu yeniden yazmak için projeye dahil etti ve birlikte, Alien'ın hikayesinden önce gelen ancak bu franchise ile doğrudan bağlantılı olmayan ayrı bir hikaye geliştirdiler. Scott'a göre, film "deyim yerindeyse uzaylıların DNA'sını" paylaşsa ve aynı evrende geçse de, Prometheus kendi mitolojisini ve fikirlerini keşfedecek.

http://io9.com/5916601/is-prometheus-anti+science-screenwriter-damon-lindelof-, temelde bir Alien prequel olan senaryoda yaptığı değişiklikler hakkında yazarın konuşmasına göre yanıt verir "" Bunu nerede yaptı şey nereden geliyor? Gebe kalması için bir insana ihtiyacı varsa, gerçekten pratik bir organizma değildir. Birisi tarafından mı icat edildi? "Ridley'in anlatmak istediği hikayenin tam olarak bu olması, armonik yakınsama gibi hissettirdi ve biz de onunla kaçtık." Öyleyse, Alien ile aynı dünyada geçmiyor mu?
@KevinHowell onu bir şekilde yanlış yorumluyorsunuz. temelde prometheus'un hikayesinin, bize xenomorphs için bir tür başlangıç ​​hikayesi sunmak olduğunu söylüyor.
@DForck42 Yine de onu bir prequel yapmıyor mu? Uzaylılardan önce gelir ve doğrudan bağlantılı değildir, ancak aynı evrende ve içinde ölü dev olduğunu biliyorum.
@KevinHowell - * Alien * 'dan gelen ölü Space Jockey * Prometheus *' ta görünmüyor. Filmler farklı gezegenlerde geçiyor: LV-426 ve LV-223.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...