Soru:
Sönük giriş / çıkışlarla ayrılmış aynı uzunluktaki bir dizi kısa çekimin ilk oluşumu nedir?
Laurent Pireyn
2012-01-07 00:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu teknik, birçok film fragmanında stres, endişe veya aciliyet hissi vermek için kullanılır. Aynı zamanda birkaç filmde (çoğunlukla gerilim filmleri, aksiyon veya korku filmleri), hatta bazen açılış jeneriğinden önce de kullanılır.

Tipik bir örnek, bir katilden kaçmak için ormanda koşan terörize bir kadını gösteren bir sekans olabilir. . Sekans, hızlı soluk giriş / çıkışlarla ayrılmış aşağıdaki yakın çekimleri değiştirir:

  1. Kadının ayakları koşuyor ve bazen takılıyor
  2. Katilin ayakları hızlı bir tempoda yürüyor
  3. Katilden kaçma şansını tahmin etmek için hızla arkasına bakan kadın
  4. Kanla kaplı büyük bir bıçak tutan katil

Nedir bu tekniğin ilk ortaya çıkışı?

Bir cevap:
Hugo
2012-01-11 04:31:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Movie Outline'ın Senaryo Terimleri Sözlüğü'ne göre &Filmmaking Tanımları:

FLASH CUT:
Son derece kısa, bazen tek kare kadar kısa bir çekim. neredeyse bilinçaltı etkisi vardır. Ayrıca ritmik bir etki yaratan bir dizi kısa staccato çekim.

Örneğin:

  • Splice Trailer # 2: More Flash Cuts, Yaratıkla İlgili Daha Fazla Bakış

  • Fragman korku filmi ses efektleri ve görünüşte şiddet içeren görüntülere flaş kesintiler ile dolu Bir kadın bir garaj kapısının yukarı ve aşağı hareket etmesinden dehşete düşmüş gibi görünürken, Lowe's Peterson diğer tarafta gösterilmeden ve tek cümlesini söyleyene kadar: "Dokunulmazım, kaltak."

  • Yazar / Yönetmen Rob Zombie, bu film boyunca, sanki tüm film uzun bir d reawn-out MTV videosuymuş gibi, korkunç derecede kötü ani kesintilerle noktalanmış parlaklığını gösteriyor. ...

İlk oluşum Arabistanlı Lawrence'da (1962) olabilir:

Tüm sanat özneldir, ancak Jackson Bentley'in (Arthur Kennedy) TE'yi fotoğraflarken flaş tozunu ateşlemesinden sonra bu sahnede meydana gelen düzenleme Lawrence (Peter O'Toole), sinema tarihindeki en sevdiğim "kurgu". Belki de ciddiyetten yüksek bir at toynağı çarpışmasına kadar geçen bir an. Ya da film tarihindeki ilk "flaş kesintilerinden" biri olduğu için olabilir, ancak yine de tüylerim diken diken oluyor.

+1: Tekniğin gerçek adını, birkaç örneği veren ve ilk oluşumunu öneren mükemmel yanıt.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...