Soru:
"Downton Abbey" zaman çizelgesi konusunda neden bu kadar belirsiz?
Brett White
2012-01-19 21:29:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Downton Abbey" in ilk dizisini izlemeyi yeni bitirdim ve şimdi Wikipedia'daki bölüm özetlerine baktığımda, her bölümün belirli aylarda geçtiğini görüyorum. Diziyi izlerken, bölümler arasında bu kadar zamanın geçtiğini hiç anlayamadım. Sonra serinin birinci finali, aniden 1914 ve ilk bölümden bu yana iki yıl geçti.

Her bölüm belirli bir ayda geçiyorsa, "Downton Abbey" bunu size neden söylemiyor? her bölümün başlangıcı? Bu bilgiler Birleşik Krallık'ta halihazırda mevcut mu, ancak ABD'de Netflix Instant Streaming'de (izlediğim yer) değil mi?

Öneriniz yanlış. Bunu nasıl söylersin? Bazı bölümler zaman içinde bitişiktir ve bazıları aylar arasıdır. Bazı durumlarda, bir karakter yeni hamile kaldı ve aniden doğum eylemine girdi. Birinci Dünya Savaşı dört yıldan fazla sürdü. Bunu fark etmediyseniz, diziyi suçlayamazsınız.
Aslında yazar, daha önce belirtildiği gibi olaylar arasında geçen süre, doğumlar, mevsimler, tarihi olaylar vb. Hakkında pek çok ipucu verir.
Bir cevap:
wbogacz
2012-01-19 22:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dönem parçaları, hikayenin anlaşılması için zamanı doğru bir şekilde yerleştirmek için büyük ölçüde izleyicinin doğuştan gelen bilgisine bağlıdır. Genellikle yönetmen veya yazar, izleyiciyi ikna etmek için hikayenin içinde ekmek kırıntıları bırakarak yardımcı olur. Bunu son derece iyi yapan bir şov, genellikle bölüm içindeki ulusal veya iyi bilinen yerel bir olayı anlatan Mad Men .Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...