Soru:
Terry Gilliam neden Jeffrey'i Twelve Monkeys'e dahil etti?
Mnementh
2011-12-10 17:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

La jetée filmi, havaalanı ve alışveriş merkezi gibi önemli ortamlar da dahil olmak üzere zaten 12 Maymun hikayesini içeriyor. Ancak 12 Maymun ile eski film arasında büyük bir fark var: Terry Gilliams, filminde önemli bir rol oynayan Jeffrey Goines'i içeriyor. Jeffrey'i neden dahil etti?

Bir cevap:
iandotkelly
2011-12-10 21:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlginç bir şekilde Gilliam, 12 Maymun için senaryo yazmadı, başlamadığı ancak hakları stüdyo tarafından alındıktan ve bir senaryo yazıldıktan sonra gemiye getirildiği nadir bir Gilliam filmi örneğidir. David ve Janet Peoples.

Bununla birlikte, La jetée 28 dakika uzunluğunda. Yazarların hikayeyi sadece Anlatıcı ve Kadın'ın ana karakterleriyle 90 dakikadan fazla sürdüremeyeceklerini hayal ediyorum, bu yüzden her iki hastalığı da nükleer bir savaştan ziyade 'dünyanın sonunun' nedeni olarak tanıttı ve Jeffrey'nin Cole'un onunla etkileşime girip onu durdurmayı takıntı haline getirdiği bir karakter olarak.

Hikayeyi yeniden yazmaya geldiklerinde, eko-teröristler tarafından kasıtlı olarak salınan bir hastalığın olay örgüsünün oynadığını da hayal ediyorum Orijinal bir nükleer savaş hikayesiyle yapıldığında, 90'lı yıllardaki insanların korkularını, 60'lı yıllardaki insanlardan daha fazla. Bu alternatif arka hikaye, Cole'un kıyametin pek çok aksiyon için bir sürücü olarak gerçekleşmesini durdurmaya çalışmasını da makul kılıyor.

Really 12 Monkeys, kredilerde dediği gibi, La jetée'nin yeniden yapımı değil, orijinalinden esinlenmiştir. La jetée'de anlatıcı, parçalanmış toplumuna yardım etmek için teknolojiyi geri getirdiği geleceğe gönderilir ve havaalanında günümüz polisleri tarafından öldürülmez.

Ah, La jetée'de nükleer bir yıkım olduğunu unutmuştum.
La Jette'in sonunda adam geçmişte havaalanında öldürüldü. Havaalanı polisi tarafından değil, vuruşu yapmak için geri gönderilen gelecekten bir bilim adamı tarafından öldürüldü. Tıpkı 12 Maymun gibi adam da geçmişte aşık olmuş ve emirlere karşı orada kalmaya çalışmıştır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...