Soru:
Melissa McCarthy'nin "Nedimeler" deki rolünün ne kadarı doğaçlama oldu?
Brett White
2011-12-01 20:46:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2011 yapımı "Nedimeler" filminde Melissa McCarthy, damadın karpal tünelden muzdarip kız kardeşi ve ünlü nedimelerden biri olan Megan'ı canlandırıyor. Karakterinin tüm sahneleri, inançları ve geçmişi hakkında görünüşte sonsuz saçma ayrıntı katmanlarına girerken, dakikada daha fazla şaka ile dolu. Görünüşe göre bu senaryoya yazılmış olabilir, ancak McCarthy'nin inanılmaz derecede yetenekli bir doğaçlamacı ve skeç komedyeni olduğunu bildiğim için diyaloglarının bir kısmının mı yoksa tamamının mı yerinde uydurulduğunu merak etmeliyim.

Peki, Megan'ın karakterinin ne kadarı McCarthy tarafından doğaçlama yapıldı?

Bir cevap:
hairboat
2011-12-23 00:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

GQ, McCarthy, Ben Falcone (hava mareşalini canlandıran ve McCarthy'nin IRL kocası), yönetmen Paul Feig ve oyuncu kadrosunun çoğu ile bir röportaj yaptı. Okumaya değer (ve beraberinde gelen harika fotoğrafa bir göz atın), ancak sorunuzla ilgili olan kısımlar şunlardır:

Paul Feig:

Brezilya restoran sahnesinde Helen, sahip olduğu bu büyük evden ve isterlerse insanların onunla kalabileceğinden bahsediyor. Melissa, evinde bir sincap istilası olduğu ve vajinasına bir sincap girdiği ve vajinasında yaşadığı için bunu nasıl yapması gerektiğine dair tüm bu çabalara devam ediyor. Asla filme alamadım ama beni çok güldürdü.

Feig yeniden:

[Megan'ın yaşadığı sahne ishal, çığlıklar,] "Uzaklaşın!" [banyo lavabosunun tepesinden] senaryodaydı, ama tüm bu doğaçlama şey vardı ve orada birdenbire kıyafet dükkanı sahibine "Bana ceketini ver!" Kıçını kadının ceketi ile silmek istedi.

Ben Falcone:

Senaryonun iskeletinden uçak yolculuğu çılgınca doğaçlama oldu. Melissa bir Nano'yu kıçıma ya da poposuna koymaktan bahsediyor - Nano birinin kıçına sokuyordu. Gülerek milyonlarca fotoğrafı mahvettim. Banyonun dışındaki sahnede, "Haydi tuvalete gidelim - dinlenmeyelim" demesi gerekiyordu ve bundan sonra doğaçlama yapmakta özgürdü. O kadar iyileri vardı ki mahvettim. Dediği gibi, "Bu bacağı beğendin mi? Onun gibi bir tane daha var. İkisini de başıma geçirip lanet saçımı tarayabilirim."

Kulağa McCarthy gibi geliyor doğaçlama yapmak için epeyce serbest bırakıldı - ki bu bence olağanüstü iyi bir karardı.

(Filmin şaka makarasında da doğaçlama yapıldığına dair bazı kanıtlar var, McCarthy'den ve oyuncu kadrosunun çoğundan.)Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...